[Relacja] BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY ŁAZY

WSZYSTKIE DZIECI PIĘKNIE CZYTAJĄ ZE ZROZUMIENIEM

spotkanie7 marca 2019 r. w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach odbył się finał XVIII. edycji miejsko-gminnego konkursu czytelniczego, pt. „Wszystkie dzieci pięknie czytają ze zrozumieniem. Od smutku do radości, czyli o emocjach”. Konkurs został zorganizowany wspólnie przez Bibliotekę i Szkołę Podstawową nr 3 w Łazach.

W konkursie wzięło udział 4 trzecioklasistów wyłonionych w eliminacjach szkolnych z 4 szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Łazy.

Podczas finału konkursu uczniowie głośno czytali przygotowany przez siebie tekst, a następnie przygotowany przez organizatorów fragment z książki Hugh’a Loftinga i udzielali pisemnych odpowiedzi na pytania związane z treścią przeczytanego tekstu. Ich umiejętności – płynność czytania, wyrazistość, pauzowanie, akcentowanie, trafność interpretacji i walory artystyczne – oceniało Jury w składzie: Maria Płatek i Elżbieta Gradzik.

spotkanie

Komisja po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu i sprawdzeniu prac pisemnych przyznała nagrody książkowe i dyplomy zdobywcom trzech pierwszych miejsc:

 

Pozostali uczestnicy za udział w konkursie otrzymali wyróżnienia i drobne upominki ufundowane przez Bibliotekę. Uroczyste wręczenie nagród i podziękowań dla opiekunów odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach.

Nadesłała: Małgorzata Poskrobko, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach