[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Na Internet nigdy nie jest za późno, czyli kurs komputerowy w bibliotece

spotkanieZakupy w sieci, konto mailowe i rozmowa z wnukiem na Skype? Czemu nie?! W raciborskiej bibliotece zakończyła się właśnie kolejna edycja bezpłatnego kursu komputerowego „Internet 55+”.

Sieć powoli przestaje być dla seniorów przestrzenią nie do zdobycia. Dziś coraz więcej osób w wieku 55+ uczy się korzystać z Internetu, czerpiąc z niego wiele korzyści i przyjemności. Badania potwierdzają, że seniorzy z roku na rok stale rosną w siłę w wirtualnym świecie.

komputer

W kursie komputerowym organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu wzięło udział prawie 50 osób po 55. roku życia, które dopiero rozpoczynały swoją przygodę z komputerem lub chciały utrwalić zdobyte już umiejętności. W ramach trwającego 7 tygodni szkolenia seniorzy między innymi poznali podstawy obsługi komputera, nauczyli się pisać w edytorze tekstu, założyli własną skrzynkę e-mailową, poznali praktyczne udogodnienia, jakie daje Internet i nauczyli się korzystać z czytników e-booków. Uczestnikom szczególnie przypadła do gustu lekcja wykorzystująca Tłumacza Google i porównywarkę cen.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu