[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Tydzień Bibliotek za nami

warsztatyTo był bardzo intensywny tydzień w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Zawierciu. Od 08.05.2019 r. do 15.05.2019 r. miłośnicy zajęć bibliotecznych aktywnie włączyli się w działania. Oddział dla Dzieci MiPBP w Zawierciu, odwiedziła liczna grupa podopiecznych Żłobka Miejskiego w Zawierciu. Pod czujnym okiem pani Ani dowiedzieli się jak działa biblioteka, co można w niej znaleźć, jakie książeczki wypożyczyć oraz co zrobić, by zostać czytelnikiem. Odwiedziny przebiegły w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

Filia 2 MiPBP w Zawierciu, zorganizowała zajęcia muzyczne dla dzieci. We współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Częstochowie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zawierciu, uczestniczyli w muzyczno – edukacyjnych ćwiczeniach. Pod czujnym okiem Karoliny Jędrak uczyły się jak prawidłowo wydobywać dźwięk. Kolejnym etapem była nauka piosenki Majki Jeżowskiej Na raz, na dwa. Było to fantastyczne doświadczenie.

warsztaty

grupagrupa

Filia nr 6 w Kromołowie może poszczycić się odwiedzinami niezwykłych gości. We współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Józefa Lompy w Katowicach Filia w Zawierciu, przygotowała interesujące zajęcia.Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Katilandia w Zawierciu, wzięły udział w lekcji bibliotecznej. Pani Magda bardzo szczegółowo wprowadziła dzieci w tajniki pracy biblioteki oraz przedstawiła wytyczne założenia karty bibliotecznej. W zasady bibliotecznego świata wprowadziła specjalnie przygotowana książeczka, która w bardzo obrazowy sposób tłumaczyła obowiązujące reguły. Postać skrzata Jagódki, który zakłada bibliotekę, okazała się tutaj bardzo pomocna. Podczas odwiedzin dzieci dowiedziały się jak poukładane są książki w bibliotece, jak należy o nie dbać oraz co zrobić, by stać się czytelnikiem. Z całą pewnością były to bardzo pouczające odwiedziny.

Filia 10 zaproponowała warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych, a także szereg rozmaitych konkursów oraz spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Ogłoszone zostały wyniki konkursu na najciekawszy kącik czytelniczy. Podczas warsztatów plastycznych dorośli malowali doniczki, a najmłodsi wykonywali piękne tematyczne kartki oraz ozdoby z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Przepiękne ażurowe kwiaty wywołają uśmiech na wielu twarzach. W Klubie 10 poruszone zostały tematy oscylujące wokół ważnych egzystencjalne tematów. Panie bardzo żywo włączały się do rozmowy i dyskutowały o typowo życiowych aspektach. Zarówno film, jak i literatura, potrafią zachęcić i zmotywować do interesującej rozmowy.

Dużym zainteresowaniem cieszył się też ostatni konkurs, podsumowujący wszystkie działania Tygodnia Bibliotek. Czytelniczki chętnie fotografowały się z hasłem przewodnim tegorocznego tygodnia # biblioteka.

To był bardzo intensywny czas. Mamy nadzieję, że dostarczył wielu osobom niezapomnianych przeżyć, a podróż do świata biblioteki okazała się interesującym doświadczeniem.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu