[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Biblioteka na „Żywej Ulicy Marszałkowskiej”

agendaW dniach 4-5 października 2019 r. miało miejsce podsumowanie kolejnego etapu projektu „Żywa Ulica Marszałkowska”, którego celem jest wprowadzenie korzystnych zmian i budowa pozytywnego wizerunku dzielnicy. Dzięki wspólnemu wysiłkowi mieszkańców i społeczników Marszałkowska zyskała zupełnie nowe, kolorowe oblicze – na ulicy pojawiły się barwne dekoracje i elementy wyposażenia (ławki, kwietniki, pergole, kosze na śmieci), wydzielono też specjalne miejsca zabaw dla dzieci.

W piątek i sobotę na mieszkańców i gości czekało wiele atrakcji – muzyka na żywo, strefa zabaw dla dzieci, warsztaty rękodzielnicze, wernisaż prac z pleneru malarskiego Klubu Ludzi Twórczo Zakręconych oraz pokaz iluzjonisty Pawła Kwietnia. Lokalni przedsiębiorcy specjalnie na tę okazję przygotowali wyjątkowe promocje.

półka

Do akcji włączyły się również nasze placówki mające swoje siedziby na ulicy Marszałkowskiej – Filia nr 9 oraz Oddział dla Dzieci. W piątek biblioteki były otwarte do godz. 19, a na każdego czytelnika czekała niespodzianka – zwiększenie limitu wypożyczeń dla wszystkich odwiedzających nas w tym dniu oraz kolorowe zakładki do książek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też nowości wydawnicze dostępne do wypożyczenia w filiach oraz kiermasz książki używanej, na którym można było nabyć interesujące pozycje za symboliczną złotówkę. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu odwiedzili biblioteki i zachęcamy do korzystania z naszych zbiorów przez cały rok.

witryna

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu