[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Folklorystyczne inspiracje

spotkanie8 października 2019 roku, Filia nr 6 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zawierciu, zamieniła się w miejsce artystycznych inspiracji folklorystycznych. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Kromołowie, uczestnicząc w tym niezwykłym przedsięwzięciu, dowiedziały się wielu interesujących wiadomości na temat sztuki ludowej.

Pod czujnym okiem instruktora z Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, a także pani bibliotekarki, wykonały wspaniałe papierowe prace. Kolorowe paseczki okazały się niezawodne do stworzenia prawdziwie wyjątkowych prac. Inspiracji było wiele. Każdy dążył aby to jego praca była wyjątkowa, najlepsza i kolorowa.

spotkanie

Dzieci uświadomiły sobie, że każda działalność ludowa jest piękna i wielobarwna i, że niesie w sobie niezwykłe pokłady radości i zadowolenia. Pokazaliśmy uroki folkloru i umożliwiliśmy kontakt z dziełami sztuki ludowej, a przy okazji przekazaliśmy ważne wartości wychowawcze o naszych pięknych tradycjach ludowych.

spotkanie

Spotkanie w Filii 6 było kolejnym etapem działań projektu EtnoKreacje, dofinansowanych ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2019”.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu