[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Piękno i sztuka

spotkanieJesień to niezwykle piękna pora roku. Kusi kolorami, zachęca do spacerów. Doskonale wpisała się więc w atmosferę happeningu artystycznego Piękno i sztuka, do którego chętnie przyłączyli się pracownicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zawierciu. Do tego niecodziennego wydarzenia zaprosił nas Prezydent miasta – Łukasz Konarski oraz Pracownia Plastyczna TuArt. Na ten niezwykły dzień przygotowaliśmy więc kolorowe zakładki z cytatami promującymi sztukę oraz piękne artystyczne plakaty z ważnymi hasłami. Pałacyk Szymańskiego przyozdobiony został barwnymi proporcami i kwiatami. W odświętnej odsłonie przywitał kolorowy tłum entuzjastów sztuki. Przyświecała im idea piękna i szeroko pojmowanej sztuki. Przyłączając się do korowodu, dotarliśmy do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie wspólnie z innymi stworzyliśmy obraz.

Cel ewolucji jest czysto estetyczny, nie chodzi jej o żadne przystosowanie. Ewolucji chodzi o piękno, o osiągnięcie najbardziej doskonałej formy każdego kształtu ( Olga Tokarczuk Prowadź swój pług przez kości umarłych).

Dając wyraz słowom noblistki, zaprezentowaliśmy publiczności kawałek pięknej i jednocześnie bardzo osobistej poezji. Wiersze autorstwa naszych pracowników pozwoliły na chwilową zadumę nad światem, miłością i właściwym pojmowaniem szczęścia. Subtelne i delikatne wersy, piękna jazzowa muzyka, wprowadziły magiczny klimat. Dziękujemy im za odwagę i dążenie do doskonałości w wyrażaniu siebie.

Pomimo upływu lat, sztuka ciągle zmienia się. Raz podąża za nowoczesnością, by być bardziej współczesna i uniwersalna, innym chętnie czerpie z dorobku przodków. Łącząc sprytnie tradycje z nowoczesnością staje się nieśmiertelna. Geniusz sztuki tkwi bowiem w jej różnorodności.

spotkanie

Na zakończenie chętnie wzięliśmy udział w warsztatach bębniarskich. To było wspaniałe podsumowanie wszystkich działań. Czas na twórcze wydobycie emocji.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu