[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

 

Od przedszkola do książkowego mola – finał konkursu

SONY DSCCelem konkursu była popularyzacja czytelnictwa i biblioteki wśród najmłodszych. Warunkiem udziału było posiadanie przez przedszkolaka konta czytelniczego oraz zgłoszenie chęci wzięcia udziału w konkursie i oczywiście wypożyczanie książek (prolongaty i wypożyczanie zbiorów AV nie było brane pod uwagę).

W konkursie wzięło udział 30 przedszkolaków w wieku 3-6 lat. Nagrody w postaci książek i dyplomów otrzymało 15 najaktywniejszych czytelników. Wszyscy pozostali uczestnicy dostali dyplomy i słodkie upominki.

SONY DSC

Najaktywniejszą czytelniczką okazała się Amelia Kobylak, która wypożyczyła łącznie 136 książeczek. W tym miejscu należą się duże gratulacje także dla rodziców laureatki, którzy co najmniej raz w tygodniu odwiedzali z córką Eurekę – Wypożyczalnię dla Dzieci i Młodzieży, a potem w domu wspólnie czytali książeczki.

SONY DSC

Gratulujemy wszystkim przedszkolakom! Dziękujemy także ich rodzicom za to, że już w tak młodym wieku zachęcają swoje pociechy do spędzania czasu z książką i tym samym przygotowują je do tego, aby w przyszłości stały się dojrzałymi czytelnikami, którzy będą świadomie wybierać i oceniać książki.

SONY DSC

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Racibórz