[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Biblioteka pomaga na trudnym rynku pracy

SPOTKANIEW raciborskiej bibliotece trwa projekt „Biblioteka bez barier” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W marcu, w ostatniej chwili przed zamknięciem biblioteki zakończył się kurs florystyki a teraz po dłuższej przerwie odbył się kurs pracownika kadr i płac.

Wiosna zawitała do biblioteki w tym roku znacznie szybciej! Dzięki kursowi florystyki w ramach którego uczestnicy m.in. poznali zasady kompozycji i dekoracji wnętrz, wykonywali okolicznościowe kompozycje roślinne, bukiety, wiązanki, w tym aranżacje świąteczne oraz nauczyli się rozróżniać poszczególne rośliny, całą bibliotekę wypełnił zapach kwiatów.

kwiatykwiaty

Po ponownym otwarciu biblioteki w maju możliwe było zorganizowanie kolejnego kursu, oczywiście przy zastosowaniu wszelkich środków ostrożności. Kurs pracownika kadr i płac objął m.in. takie zagadnienia jak umowy o pracę, ewidencja czasu pracy, urlopy, zasiłki czy wynagrodzenia. Omówiono także i przeprowadzono ćwiczenia praktyczne w programach Płatnik i Optima.

kursspotkanie

– Przed nami jeszcze kursy języka angielskiego, komputerowe a także specjalistyczne kursy zawodowe z zakresu dietetyki, stylizacji paznokci czy grafiki komputerowej. Udział w kursach jest całkowicie bezpłatny – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Osoby chętne, które spełniają kryteria określone w Regulaminie, mogą jeszcze dołączyć do projektu. Zgłoszenia przyjmowane są w Sekretariacie MiPBP ul. Kasprowicza 12, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Projekt „Biblioteka bez barier” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu