[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JASTRZĘBIU-ZDROJU

Ferie z Detektywą Pozytywką

IMG_0150Ferie 2015 z Miejską Biblioteką Publiczną w Jastrzębiu-Zdroju inspirowane były książką autorstwa Grzegorza Kasdepke o przygodach Detektywa Pozytywki. Podczas zimowych wakacji dzieci i młodzież mogli skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez Bibliotekę Główną oraz filie biblioteki zlokalizowane w różnych rejonach miasta.

IMG_0001Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych wykonując np. portrety detektywów, projektując ubrania służące detektywowi do kamuflażu oraz mapy, które miały za zadanie doprowadzić do rozwiązania zagadki. Spotkania integrowały najmłodszych we wspólnych zabawach oraz twórczych działaniach. Dzieci uczestniczyły w grze literackiej Zagadka Detektywa Pozytywki, inspirowanej rozdziałami jednej z części przygód o detektywie, poszukując wskazówek ukrytych w różnych miejscach budynku Biblioteki.

IMG_0006 (2)Bibliotekarze przygotowali również działania rozwijające logiczne myślenie i kreatywność uczestników ferii. Podczas codziennych spotkań czytano kolejne fragmenty książki, dzięki czemu dzieci poznały głównego bohatera, jego sympatycznych sąsiadów oraz rozwiązywały tajemnicze sprawy wplecione do każdego rozdziału.

IMG_0032Oferta spotkań skierowana była również do przedszkolaków uczestniczących w warsztatach popołudniowych, które również związane były z postacią sympatycznego Pozytywki. Dzieci wykonały maski detektywa oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych.

IMG_0040
Finał ferii odbył się ostatniego dnia zimowych wakacji podczas Balu Detektywów, na który w licznym gronie przyjechali uczestnicy z całego miasta. Podczas balu dzieci brały udział w różnych animacjach i zabawach oraz poznały krótki układ choreograficzny.

IMG_0060

Bal karnawałowy był doskonałą okazją do poznania nowych przyjaciół oraz integracji młodych czytelników Biblioteki.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju