[Relacja] MIEJSKO-POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PSZCZYNIE

V Noc z Andersenem w pszczyńskiej Bibliotece

bWłączając się do międzynarodowych obchodów urodzin Hansa Christiana Andersena Miejsko – Powiatowa Biblioteka w Pszczynie już po raz piąty zorganizowała całonocne spotkanie z dziećmi. „Noc z Andersenem” to międzynarodowa impreza, zainicjowana przez czeskich bibliotekarzy, a organizowana 2 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej oraz w dniu urodzin słynnego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.

b1
Impreza rozpoczęła się 10 kwietnia o godzinie 18.00. Była to noc pełna wrażeń i atrakcyjnych niespodzianek. Nasz gość, pani Wioletta Piasecka – autorka książek dla dzieci, ubrana w strój wróżki podkreśliła charakter spotkania i wprowadziła wszystkich w zaczarowany świat baśni. Wróżka opowiedziała przepiękną historię o życiu i twórczości Hansa Christiana Andersena.

fDzieci chętnie uczestniczyły w zabawach organizowanych przez panią Wiolettę, rozwiązywały quizy, zagadki. Wybrane baśnie czytał sam pan Andersen, w którego postać wcielił się Jacek Kobyliński. Po spotkaniu autorka chętnie podpisywała zakupione przez dzieci książki. Następną niespodzianką były zajęcia z instruktorem Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walk, Zbigniewem Sycem, który przeprowadził mini – szkolenie z uczestnikami Nocy z Andersenem.

h

Po wyczerpujących ćwiczeniach sportowych przyszła pora na zajęcia plastyczne. Wspólnie z panią Marią Bartas dzieci wykonały kwiatki z papieru – stokrotki dla Calineczki.

d
Atrakcji było wiele, ale w końcu nadszedł czas żeby położyć się spać. Mimo tak krótkiej nocy nie było problemu z pobudką. Dzieci zjadły śniadanie i wyruszyły do parku, by zasadzić „Drzewko pana Andersena”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kartki przygotowane przez naszych czeskich przyjaciół – inicjatorów i koordynatorów „Nocy z Andersenem”.

Nadesłała: Miejsk0-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie