[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAWORZNIE

Atlas: Doppelganger – spotkanie z Dominiką Słowik

150508_spotkanie_slowik_0208 maja br. w Audytorium Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, odbyło się spotkanie z Dominiką Słowik, sprawczynią największego, w ostatnim czasie, literackiego poruszenia. Pochodząca z Jaworzna autorka, zadebiutowała na rynku wydawniczym książką Atlas: Doppelganger.

Wieczór rozpoczęliśmy jednak od wspomnień. Ku zaskoczeniu naszego gościa, odczytane zostały fragmenty poezji i prozy, nagrodzone, w organizowanym przez Bibliotekę Międzyszkolnym Konkursie Literackim o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”. Jury kilkakrotnie dostrzegło talent pisarski autorki – w 2004, 2005 i 2007 r. Miło nam było także przekonać się, że nagroda, w postaci pióra, używana jest przez nią do dzisiaj. Już wówczas prace pisarki dowodziły jej ogromnej wyobraźni i niezwykłej umiejętności werbalizowania myśli, w postaci zaskakujących obrazów i metafor. Dzięki którym, teksty te pozwalają nam spojrzeć na przeszłość, będącą częścią doświadczeń każdego z nas i obecną rzeczywistość, w zupełnie inny sposób, ukazujący piękno i nieoczywisty urok, nawet najbardziej pospolitych drobiazgów.

150508_spotkanie_slowik_012 (2)Trzymamy mocno kciuki za dalsze sukcesy! Tymczasem, oczekując kolejnych publikacji, zapowiadanych również podczas spotkania, wsłuchujemy się w doskonałą interpretację Atlasu, w wykonaniu Marii Peszek, prezentowaną na antenie radiowej Trójki.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie