[Relacja] BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY W ŁAZACH

II PREZENTACJE BIBLIOTECZNE

SAMSUNG CSC14 maja 2015 roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach zorganizowała II Prezentacje Biblioteczne. W programie znalazły się wydarzenia mające na celu promocję książek i czytelnictwa oraz popularyzację wiedzy o regionie.


Tuż po godzinie 9:00 rozpoczął się XVI Turniej wiedzy o Książce i Bibliotece. w turnieju wzięli udział reprezentanci Szkół Podstawowych z Gminy Łazy. Trzyosobowe drużyny zmierzyły się z przysłowiami, znajomością postaci literackich a także wiedzą dotyczącą książki i biblioteki.

SAMSUNG CSCW Izbie Tradycji zorganizowano „Spotkanie z Historią” – warsztaty czerpania papieru. Uczestnicy zajęć samodzielnie czerpali papier, barwili kartki papieru oraz pisali gęsim piórem.SAMSUNG CSCW tym dniu nie mogło zabraknąć bajkowych postaci. Tuż po godzinie 12:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury pojawiły się bajecznie przebrane dzieci. W świat baśni i poezji wprowadzili najmłodszych animatorzy. Dzieci wysłuchały poezji dziecięcej oraz brały udział w licznych konkursach.

SAMSUNG CSC
Kolejnym etapem Prezentacji Bibliotecznych było spotkanie ze Sławomirem Koprem. Historykiem i autorem książek o historii polski i polskiej obyczajowości.
na zakończenie odbyło się literackie spotkanie z poezją „Tu jest moje miejsce”. Tematem spotkania była twórczość literacka lokalnych twórców. Przed publicznością wystąpiła młodzież uczestnicząca na zajęcia do MOK-u oraz artyści +50: Maria Płatek, Lidia Szkleniarz oraz Lidia Kałuzińska, która była reżyserem spotkania.
W czasie II Prezentacji bibliotecznych można było nabyć książkę na kiermaszu.

Nadesłała: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach