zajecia

[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MIEDŹNEJ

Z tabletem na miotle – czyli wakacje w Bibliotece!

tabletWakacyjne zajęcia w Bibliotece dobiegły końca. Za nami dwa tygodnie pełnych wrażeń spotkań. W pierwszym tygodniu poznawaliśmy tablety i aplikacje: iMovie i Photo Booth. Podczas zajęć powstały filmiki i najróżniejsze zdjęcia. Rozwiązywaliśmy zagadki z aplikacji Quizwanie oraz Słowotok i Wykreślanka. Dzięki aplikacji Quiver kolorowanki ożywały. Bawiliśmy się także w różne gry słowne i puszczaliśmy ogromne bańki mydlane.

Drugi tydzień poświęcony był serii książek o Harrym Potterze. Tak jak w Hogwarcie, tak i w naszej Bibliotece dzieci uczyły się i bawiły. Cztery drużyny przez cały tydzień walczyły o puchar domów. W poniedziałek dzieci poznały czarodziejów i czarownice z baśni i bajek oraz mugolskie i magiczne przedmioty. Wszystkie drużyny musiały złapać również psotne chochliki, które grasowały po boisku. We wtorek na lekcji zielarstwa i eliksirów dzieci odczytywały wiadomość zapisaną magicznym atramentem. Później rozpoznawały lecznicze rośliny. Poznały także pewną magiczną substancję oraz wyciąg potworowy i ich niezwykłe właściwości. Każda drużyna na zaliczenie przedmiotu musiała sporządzić eliksir uaktywniający wulkan.

grupa

W środę dzieci opiekowały się magicznymi zwierzętami z mitów i legend z całego świata, szukały smoczych jajek oraz malowały obrazy: gryfa, centaura, pegaza i smoka. Układały także puzzle i rozwiązywały zagadki. W czwartek mali adepci sztuki magicznej poznawali sposoby przepowiadania przyszłości. Szukali również czterolistnej koniczyny. Na szczęście zrobili amulety z masy solnej. W piątek odbyły się lekcje latania na miotle oraz testy końcowe. Dzieci grały w wielką grę planszową. Puchar domów zdobyła drużyna Ravenclaw, ale wszystkie dzieci wygrały, bo świetnie się bawiły.

zajeciaNadesłała: Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej