KODOWANIE

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Uczniowie raciborskich szkół programowali roboty w bibliotece

KODOWANIEPorozmawiali o tym, czym jest kodowanie, stworzyli pierwsze aplikacje układając komputerowe puzzle a także rozegrali wyścig własnoręcznie zaprogramowanymi robotami. W raciborskiej bibliotece odbyły się interaktywne warsztaty z programowania z wykorzystaniem robotów Finch w ramach projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”.

Celem projektu było zainteresowanie młodych osób nauką programowania i pokazanie im, że jest to nie tylko przyszłościowa umiejętność i droga do kariery, ale też źródło świetnej zabawy.

Nad przebiegiem zajęć czuwał młody profesjonalista, który w przystępny i ciekawy sposób wprowadził uczniów raciborskich szkół w tajniki programowania np. na przykładzie popularnej gry Angry Birds albo przy pomocy…zimowej czapki, którą „sterowany” przez młodzież prowadzący musiał założyć na głowę. Najwięcej emocji wzbudziły oczywiście roboty Finch, które słuchały się swoich programistów. Niektóre zasłużyły nawet na poczciwe imiona, takie jak np. Zbyszek.

Projekt „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” stanowi kontynuację
projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” i jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark.

uczniowiezajeciakomputeryNadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu