koncert

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BĘDZINIE

24 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w będzińskiej bibliotece

serceKolejny, dwudziesty czwarty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Podobnie jak w roku ubiegłym do koncertu największej orkiestry świata przyłączyła się Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie. Wspierana przez grono wspaniałych ludzi dołożyła cegiełkę do wielkiego dzieła w wysokości 3 790, 59 zł.

Tegoroczna Orkiestra Świątecznej Pomocy pod hasłem „Mierzymy wysoko!” zbierała środki finansowe na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. 10 stycznia podczas finału orkiestry
w będzińskiej bibliotece czekało wiele atrakcji i ciekawostek, które udało się przygotować dzięki wsparciu przyjaciół, innych instytucji kultury oraz stowarzyszeń.

wośpOdbyły się koncerty Zespołu Aplauz Sixty Plus, który przeniósł uczestników w lata 70-te, muzyków ze Stowarzyszenia Muzyka Jutra łączących różne style muzyczne oraz wokalne występy Karoliny Jaszczyk z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie. Były pokazy taneczne przygotowane przez Szkołę Tańca Extreme oraz Kubę Janusa, Weronikę Pielkę, Mateusza Stańko i Tatianę Korzec z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego „Perfekt” Szkoły Tańca „Akcent” w Będzinie, loteria fantowa oraz warsztaty plastyczne prowadzone przez Monikę Bzowską i Ewę Lewandowską z PMDK, podczas których powstało kolejne barwne serce dobrych uczynków.

koncertCiekawostką było spotkanie z Agatą Madejską, aktorką Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, która do orkiestrowego grania wprowadziła magię teatru i baśni oraz strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodźcu. Niezwykle emocjonująca okazała się licytacja przekazanych na orkiestrę przedmiotów, którą poprowadził aktor, Waldemar Musiał z Teatru Lalki i Aktora „Arena”. Podczas licytacji udało się uzbierać prawie 3 200,00 zł. Za niebanalną kwotę 800 złotych zastała wylicytowana jedna z trzech lalek powstałych
w pracowni artystycznej Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.

zebranieLicytując, można było stać się również właścicielem prac i obrazów Emilii Nowak, Ireny Wiltosińskiej, Henryki Janiny Orzeł, Teresy Lorenc oraz Teresy Wiekiery, pluszowych serduszek, będących darem Stowarzyszenia Filary Kultury w Będzinie, przedmiotów promujących miasto Będzin, niebanalnego kalendarza na rok 2016 przekazanego przez MPWIK w Będzinie, koszulki z autografami siatkarzy z MKS Będzin oraz zespołu Skaldowie, biżuterii, książek, długopisów oraz wielu innych atrakcyjnych przedmiotów przekazanych przez sponsorów.

wośp

Podczas 24 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy biblioteczna puszka wypełniła się kwotą 3 790,59! Dziękujemy wszystkim za piękny dar, który jest bezcennym wsparciem dla najbardziej potrzebujących. Nie udałoby się tego, gdyby nie pomoc i wsparcie:

– Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego z Będzina

– Stowarzyszenia Filary Kultury z Będzina

– Stowarzyszenia Muzyka Jutra z Bobrownik

– Zespołu Aplauz Sixty Plus

– Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego „Perfect” Szkoły Tańca „Akcent” z Będzina

– Szkoły Tańca Extreme

– Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie

– Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie

– Urzędu Miejskiego w Będzinie

– Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodźcu

– Klubu Absolwenta z MZS nr 2 w Będzinie

– Waldemara Musiała

– wolontariuszy Szkoły Podstawowej nr 10 w Będzinie

oraz wszystkich Przyjaciół biblioteki grających wspólnie w największej orkiestrze dobrych serc.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie