spotkanie

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

W górach jest wszystko co kocham – spotkanie ze Zbigniewem Kręciszem w bibliotece

SPOTKANIEDziałający na Ostrogu Klub Przyjaciół Biblioteki zaprosił swoich czytelników i przyjaciół biblioteki na pierwsze w Nowym Roku spotkanie.

– Rozpoczęliśmy od wspólnej wyprawy w góry ze Zbigniewem Kręciszem – raciborzaninem, na co dzień taksówkarzem, prywatnie wielkim miłośnikiem gór i członkiem Raciborskiej Grupy Outdoorowej – informuje Jolanta Sienkiewicz, kierownik biblioteki na Ostrogu.

Uczestnicy pełnego pasji spotkania mieli niecodzienną okazję oglądać zapierające dech w piersiach zdjęcia robione podczas wypraw w Tatry, Alpy czy włoskie Dolomity i jednocześnie posłuchać o trudach górskich wspinaczek. Pan Zbigniew przyznał, że bardzo dobrze się czuje w towarzystwie kolegów z Raciborskiej Grupy Outdoorowej, dzięki którym regularnie odwiedza najpiękniejsze zakątki Europy.

spotkanie– Najbardziej lubię wyprawy „na dziko”, czyli takie połączone ze spaniem w namiocie i biwakowaniem. Na zawsze w pamięci pozostaną mi sytuacje, gdy budzę się rano, wychodzę z namiotu i patrzę na wschód słońca. Odpoczynek na kanapie przed telewizorem z pilotem w ręce to nie moje klimaty! – opowiadał w trakcie spotkania gość Klubu Przyjaciół Biblioteki.

Kolejne spotkanie Klubu odbędzie się 16 lutego. Tym razem czytelnicy spotkają się z Martą Rajchel – autorką blogu „Na drewnianym poddaszu”, która poradzi, jakie książki najlepiej czytać zimową porą. Serdecznie zapraszamy!

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu