stolik

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Finał konkursu „Od przedszkola do książkowego mola” w bibliotece

wręczeniePrzez trzy ostatnie miesiące, 22 najmłodszych czytelników raciborskiej biblioteki, dzielnie wypożyczało książki i zbierało punkty, biorąc udział w II edycji konkursu „Od przedszkola do książkowego mola”. Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa i biblioteki wśród najmłodszych a warunkiem udziału posiadanie przez przedszkolaka konta czytelniczego oraz zgłoszenie chęci wzięcia udziału w konkursie i oczywiście wypożyczanie książek.

– Pierwszy kontakt z książką jest bardzo ważny. Dzieci, które odwiedzają z rodzicami bibliotekę we wczesnym wieku, powracają potem do nas w dorosłym życiu – mówi Marzena Mróz z biblioteki.

Najaktywniejszym czytelnikiem biblioteki okazała się 5-letnia Maja Samaruk, która wypożyczyła aż 131 tytułów. W trakcie finału, który odbył się w EURECE, dzieci zostały zaproszone do wspólnych literackich zabaw z rodzicami. Każdy z młodych czytelników otrzymał tytuł Molika książkowego oraz nagrody w postaci dyplomów, książek i słodyczy ufundowanych przez Mieszko S.A.

zajęcia– Pamiętajmy, że na czytanie nigdy nie jest za wcześnie i nie ma dolnej granicy wieku na zapisanie dziecka do biblioteki. Konkurs „Od przedszkola do książkowego mola” będzie kontynuowany także w tym roku! – zaprasza kierownik EUREKI- Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, organizator konkursu.

stolikpokazNadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu