zbiórka

[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZELADZI

Z sercem na dłoni

zajęciaKolejna udana akcja za nami! Czeladzianie nie zawiedli i pokazali, że mają ogromne i wrażliwe serducha. Tym razem wspomagaliśmy naszych „braci mniejszych”, czyli podopiecznych ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu. W sobotę 6 lutego odwiedziło nas 6 sympatycznych psiaków: Nadzieja, Maks, Bobi, Zenon, Max i Brutus. Pieski przyjechały do nas ze swymi wspaniałymi opiekunami – wolontariuszami sosnowieckiego schroniska. Każde dziecko, które przyszło w tym dniu do biblioteki mogło wziąć udział w konkursie plastycznym Mój ukochany zwierzak, pobawić się z psami oraz zrobić sobie zdjęcie z jednym z czworonogów.

Przez cały czas trwania akcji w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży panował gwar, słychać było radośnie szczekające pieski oraz szczęśliwe maluchy. Nasze pupile chwyciły za serca także dorosłych, którzy podziwiali ich niesamowity spokój, pełne ufności i miłości oczy i chętnie wrzucali pieniądze do puszek. Wolontariusze z zapałem opowiadali o swoich podopiecznych i sosnowieckim schronisku, widać było, że opieka nad psami sprawia im ogromną przyjemność i robią to z potrzeby serca.

zbiórkaW rezultacie, w czasie sobotniej akcji Pokochaj mnie w Walentynki! udało się zebrać około 180 kg karmy dla zwierząt (mokrej i suchej), całe stosy kołder, koców, poduszek, ogromne ilości nakrętek, a także smycze, kagańce i inne przedmioty potrzebne w schronisku. Mamy nadzieję, że w ten sposób, chociaż trochę poprawimy i osłodzimy smutne życie bezpańskich psów i kotów, które znalazły dom w sosnowieckim schronisku.

Ogromne całusy dla inicjatorek tego całego „zamieszania”, czyli Anity i Kasi oraz serdeczne podziękowania dla Karoliny, Kamili, Klaudii, Aleksandry, Martyny i Mateusza – cudownych wolontariuszy, a przede wszystkim naszych wspaniałych darczyńców – czytelników, na których zawsze możemy liczyć.

Nadesłała: Anna Wałek, Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi