ZABAWA

[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JASTRZĘBIU-ZDROJU

Ferie z Mikołajkiem – relacja

ZABAWAFerie z Mikołajkiem to tytuł przewodni warsztatów i spotkań organizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju podczas ferii 2016 r. Inspiracją do prowadzonych działań była postać Mikołajka – głównego bohatera serii książek napisanych przez Rene Goscinny’ego i zilustrowanych przez Jean-Jacques’a Sempe.

Podczas codziennych spotkań dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych polegających m.in. na tworzeniu komiksu o przygodach Mikołajka i jego przyjaciół czy wykonaniu portretu Mikołajka.

zajęciaDużą atrakcją były warsztaty kultury i języka francuskiego inspirowane Mikołajkiem. Podczas zajęć dzieci poznały podstawowe zwroty, wyrażenia i odpowiedniki imion głównych bohaterów w języku francuskim oraz dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Francji. Oferta spotkań podczas zimowych wakacji obejmowała również mini rozgrywki gier planszowych, które zyskały duże grono sympatyków.

Dzieci w wieku przedszkolnym uczestniczyły w warsztatach popołudniowych, podczas których czytano fragmenty książki oraz wyświetlano filmy animowane z Mikołajkiem w roli głównej. Młodym czytelnikom Biblioteki zaproponowano również warsztaty animacji poklatkowej, w efekcie których powstał film o Mikołajku. Ferie zakończyły się huczną i kolorową Zabawą urwisów – dzieci uczestniczyły w różnego typu konkursach, animacjach i zabawach umuzykalniających.

zajęciaDuża liczba uczestników spotkań we wszystkich bibliotekach w mieście po raz kolejny pokazała, że Biblioteka to miejsce dobrej zabawy gdzie można aktywnie spędzić czas wolny i dobrze się bawić.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju