OTWARCIE

[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W TYCHACH

Urodzinowy prezent dla MBP Tychy

OTWARCIENa ten dzień czekaliśmy długo. Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach otrzymała prezent na swe 60. urodziny. 1 kwietnia 2016 otwarte zostaną drzwi nowej siedziby Biblioteki Głównej w budynku Mediateki. Biblioteka, poważna wiekiem, ale młoda duchem,  oferuje mieszkańcom miasta dostęp nie tylko do kultury słowa pisanego, zamkniętego w książkach i czasopismach.

Kultura w Bibliotece to również strefa audio i video, sztuki plastyczne, pasje czytelników i twórczość najmłodszych. Pełni weny i kreacji zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Głównej i pozostania w przestrzeni książki na dłużej. Na parterze Mediateki rozlokowane zostały: wypożyczalnia dla dorosłych pełna nowości, oddział dla dzieci i młodzieży, dział mieszczący książkę mówioną i zbiory muzyczne a także dział zawierający zbiory regionalne oraz dokumenty życia społecznego.

holkorytarzParter to także przestrzeń, którą zagospodarowaliśmy tak, by na dłużej spotykać się z czytelnikami w każdym wieku. Sala konferencyjna stanie się miejscem spotkań z pisarzami, tu klubowicze podyskutują o książkach, filmach i trendach czy zjawiskach w kulturze. Pierwsze piętro to królestwo czytelni, a w niej prasa, książka i Internet.

czytelnicyczytelniaczytelniaPo szczegóły dotyczące godzin otwarcia nowej siedziby Biblioteki Głównej zapraszamy na naszą stronę internetową i fan page. Jeszcze nie wszystko zdążyliśmy przygotować dla czytelników, lecz miejsce, jakim jest Biblioteka zobowiązuje. Dlatego stawiamy na dialog między twórcami i czytelnikami, będziemy promować dobre książki i debiuty literackie oraz prezentować ciekawe i nieszablonowe zjawiska kulturalne. Z myślą o Was i dla Was… czytelnicy.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach