zajęcia

[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU. FILIA W ŻELISŁAWICACH

WAKACJE W BIBLIOTECE W ŻELISŁAWICACH DOBIEGŁY KOŃCA

zajęciaWzorem lat ubiegłych Filia biblioteczna w Żelisławicach z myślą o dzieciach spędzających wakacje w domu zorganizowała im miłe spędzenie czasu w bibliotece. Tegoroczne afrykańskie wakacje przebiegały pod hasłem „Zachowaj trzeźwy umysł”. Zajęcia odbywały się przez cały lipiec przez trzy kolejne dni tygodnia  tj. poniedziałki, wtorki i środy.

Wakacje rozpoczęliśmy pogadanką na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą , na ulicy, lesie i wszelkich innych miejscach , które wymagają szczególnej uwagi i zachowania ostrożności. Poznaliśmy bezpieczne zasady poruszania się po internecie. Omówione zostały i przypomniane zasady dobrego zachowania się w miejscach publicznych. Fachowych wykładów udzielili nam zaproszeni goście: Policjant p. Marcin Welon, Informatyk p. Rafał Sarnik oraz przedstawicielka Nadleśnictwa p. Agnieszka Zawada-Piątkowska.

zajęcia

Afryka na wyciągnięcie ręki czyli nasze afrykańskie wakacje

Każde zajęcia rozpoczynały się od prezentacji multimedialnej, która przybliżała konkretny temat. Dzięki nim nasi mali podróżnicy poznali zwyczaje, kulturę i życie codzienne ludów Afryki, przenieśli się do starożytnego Egiptu a także zobaczyli prawdziwe oblicze Afryki.

Największa popularnością cieszyły się jednak zajęcia pod hasłem: „ afrykańskie zrób to sam”. Tu dzieci mogły puścić wodze swojej fantazji i własnoręcznie wykonać między innymi biżuterię, spódniczki, tarcze wojowników, maski Kleopatry czy barwne ilustracje.

zajęciaSceneria Biblioteki sprzyjała zajęciom „Afrobajania” w trakcie, których czytaliśmy głośno afrykańskie bajki i opowieści. Dzieci zyskały także nowego przyjaciela – Murzynka Bambo.

Niestety czas szybko płynie, a szczególnego przyspieszenia nabiera w okresie wakacji. Mimo, że pogoda nie zawsze nas rozpieszczała, to uczestnicy tegorocznych wakacji nie mogli narzekać i dlatego też zgodnie podkreślali swoje zadowolenie.

zajęciaNa zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową która została ufundowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Pana Zdzisława Banasia.

Nasze Afrykańskie Lato z Biblioteką dobiegło już końca. Naszym młodym odkrywcom dziękujemy w języku suahili – Asante! za entuzjazm na zajęciach i zapraszamy w przyszłym roku. Tutaonana!!!

Nadesłała: Justyna Madejska, Filia Biblioteczna w Żelisławicach