obrazek

Nabór do projektu International Librarians Network

Nabór do projektu International Librarians Network

obrazekDo 7 sierpnia 2016 r. można się zgłaszać do kolejnej rundy mentorskiego programu International Librarians Network, która rozpocznie się już pod koniec sierpnia.

ILN jest bezpłatnym projektem skierowanym do bibliotekarzy, studentów bibliotekoznawstwa oraz pracowników ośrodków naukowych. Umożliwia dzielenie się doświadczeniem z pracownikami książnic z całego świata i poznanie międzynarodowego wymiaru bibliotekarstwa. Uczestnicy łączeni są w pary, aby przez okres 4-miesięcznej współpracy z partnerem rozmawiać za pośrednictwem poczty elektronicznej i mediów społecznościowych.

O częstotliwości i tematach rozmów uczestnicy decydują samodzielnie. W przypadku braku kontaktu z przydzielonym uczestnikiem koordynatorzy ILN w ramach możliwości przydzielają inną osobę, która znalazła się w podobnej sytuacji.

ILN to także doskonały sposób na podniesienia poziomu znajomości języka angielskiego, ponieważ to w tym języku uczestnicy oraz koordynatorzy porozumiewają się między sobą. Zasada partnerstwa i szacunku pomiędzy uczestnikami pozwala na swobodną komunikację i dzielenie się wiedzą.

Udział w projekcie jest bezpłatny, ale wymagana jest znajomość j. angielskiego w stopniu komunikatywnym oraz poświęcenie ok. godziny na odpowiedź partnerowi.

 

Zgłoszenia udziału przyjmowane są za pomocą elektronicznego arkusza: http://interlibnet.org/apply-for-the-iln/

Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronie internetowej programu: http://interlibnet.org