zajęcia

[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JASTRZĘBIU-ZDROJU

AKADEMIA PANA KLEKSA W PARKU ZDROJOWYM

ZAJĘCIA31 sierpnia w Parku Zdrojowym jastrzębskie dzieci pożegnały wakacje. Z tej okazji Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej wraz z Biblioteką przygotowało dla nich szereg atrakcji. Już na wstępie imprezy jej uczestnicy otrzymali przygotowane przez organizatorów koszulki z logo „Piegowatego lata” – cyklu zajęć organizowanych przez placówki biblioteczne podczas wakacji.       Propozycji warsztatów było tyle, że każdy maluch znalazł coś dla siebie. W pracowni śpiewu zorganizowano karaoke, którego motywem przewodnim był, a jakże, soundtrack z Akademii Pana Kleksa. W pracowni bajki dzieci miały okazję ćwiczyć wyobraźnię, wymyślając nowe przygody Pana Kleksa przy pomocy gry karcianej Dixit. Pokazy puszczania gigantycznych baniek mydlanych dostarczyły najmłodszym mnóstwo frajdy, a dodatkowo każdy mógł spróbować swoich sił w tej sztuce.

zajęcia

W pracowni eksperymentu i wynalazku dzieci odkryły,  że nauka może stanowić świetną zabawę i wcale nie musi kojarzyć się z przykrym obowiązkiem, zaś pracownia gry była świetną okazją do integracji przy wspólnych zabawach ruchowych. Warsztaty plastyczne, kaligraficzne i glinologii były istną kuźnią talentów. Ostatni dzień wakacji spędzony z Biblioteką z pewnością pomógł dzieciom bezboleśnie rozstać się z wakacjami i w dobrych nastrojach wrócić w szkolne mury.

 

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju

reklamaProjekt „Piegowate lato 2016 – wakacje z Panem Kleksem”  realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną dofinansowano ze środków Miasta Jastrzębie-Zdrój