wystawa

[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU

„Z życia mórz i oceanów…”  w filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych

wystawa

„Z życia mórz i oceanów…”  w filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych

W piątek 23 września w filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych w ramach spotkań kulturalno-edukacyjnych odbyły się niezwykle interesujące wykłady przyrodniczo-geograficzne z wykorzystaniem eksponatów Muzeum Historii Naturalnej. W fascynujący świat przyrody wprowadziła słuchaczy p. Iwona Borek pracownik Państwowej Akademii Nauk w Krakowie. Prowadząca odkrywała przed słuchaczami tajniki obecnego świata mórz i oceanów jak również tego sprzed tysięcy lat. Młodzież uczestnicząca w tych niecodziennych zajęciach miała także okazję poznać tajemnice motyli, owadów i pajęczaków, wysłuchać ciekawostek o ich życiu, wzbogacić wiedzę na temat życia i zwyczajów tych pięknych i ciekawych zwierząt.

zajęcia

Wykładom towarzyszyła wystawa prezentująca eksponaty skamieniałości oraz barwnej kolekcji muszli, owadów i pajęczaków z prywatnych zbiorów prowadzącej. W trzech spotkaniach wzięło łącznie udział ponad 50. uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Mamy nadzieję, że spotkania poświęcone odkrywaniu niezwykłego świata przyrody na długo pozostaną w pamięci młodych czytelników.

Nadesłała: Marzena Wacławek, Filia Biblioteczna  w Wojkowicach Kościelnych Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Siewierzu