przedstawienie

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Kubuś Puchatek i inne misie

przedstawienieTematem ogólnopolskiego konkursu plastycznego ogłoszonego przez raciborską bibliotekę było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pacynki przedstawiającej Kubusia Puchatka lub innego bajkowego misia.

Frekwencja dopisała – w konkursie wzięło udział 690 uczestników w wieku od 3 do 22 lat z Raciborza i powiatu raciborskiego oraz m.in. z Rzeszowa, Lubina, Chełma, Konina, Szumowa, Wadowic, Ostrowca Świętokrzyskiego, Gostynina, Gilowic, Lęborka, Włocławka, Stalowej Woli, Sosnowca, Gryfowa Śląskiego, Krotoszyna, Krosna i Parszowa. W sumie na konkurs wpłynęły 653 prace.

nagrody

Prace oceniane były w następujących kategoriach wiekowych: 3-4 lata, do 6 lat, 7-10 lat, 11-14 lat, pow. 15 lat i kategoria rodzinna (prace wykonane przez dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i ich rodziców lub prawnych opiekunów).

Najczęściej w pracach pojawiał się miś Uszatek, Kubuś Puchatek oraz Paddington ale nie zabrakło Misia Yogi, Colargola czy też Misia Kuleczki.

Wręczeniu nagród towarzyszyło przedstawienie „Słyszysz Miś” przygotowane pod kierunkiem pani Anny Płonki przez grupę uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Ocicach w składzie: Emilia Fita, Maja Niewęgłowska, Karolina Regent, Damian Tatarczyk, Ola Węgrzyn i Paulina Wolnik.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

przedstawienieNadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu