misio

[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W WIŚLE

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

misioBiały, szary, beżowy, pluszowy, mięciutki… do przytulania. Każdy pewnie pamięta swojego misia z dzieciństwa. W taką sentymentalną podroż, uczniów klas I i II b z Zespołu Szkół nr 1 w Wiśle zabrała poetka mieszkająca w Mysłowicach – Gabriela Kotas. Spotkanie odbyło się 24 listopada 2016 r. i zorganizowane zostało przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wiśle z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Pisarka od samego początku nawiązała wspaniały kontakt z dziećmi, prezentując im swoje tomiki z wierszami pt. „Gabrysia dzieciom” i „Leśna przygoda”. Bardzo zainteresowała słuchaczy przygodami misiowej rodzinki. Dzieci miały okazję wyjść na środek, by prezentować wykonane przez pisarkę oryginalne, szydełkowane misie, które stawały się bohaterami czytanych opowieści.

spotkanie

Postacie najnowszej książeczki, która ukazała się zaledwie tydzień temu, mama Michalina, tata Barnaba i synek Michałek na dobre zaprzyjaźniły się z dziećmi. Zachęcały je do podejmowania rozważań na temat świątecznych postanowień, relacji rodzinnych, czy dzielenia się opowieściami o zwierzętach. Pytaniom i wspomnieniom nie było końca. Jednak na uczestników czekały jeszcze dwie niespodzianki. Każde dziecko miało możliwość nabyć książeczkę i poprosić o pamiątkowy wpis, a biblioteka uczniom klasy I sprezentowała śliczne szydełkowe misie, które rozdał „prawdziwy” miś. Druga grupa także go spotkała. Tym razem częstował dzieci słodyczami. Najwięcej radości sprawiły dzieciom nowo zakupione wiersze, które od razu były chętnie czytane.

uczestnicy

Składamy serdeczne podziękowania Gabrieli Kotas za przybliżenie nam swojej twórczości i pasji, dzieciom dziękujemy za aktywność i życzymy, by szydełkowe misie towarzyszyły im jak najdłużej i przypominały o dzisiejszym miłym spotkaniu w bibliotece.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle