zajęcia

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Świąteczne warsztaty w bibliotece

zajęciaW natłoku przedświątecznych przygotowań warto zrobić coś dla siebie! Wiedzą o tym czytelnicy raciborskiej biblioteki, którzy w grudniu skorzystali z oferty bezpłatnych warsztatów i własnoręcznie wykonali ozdoby świąteczne i prezenty.

W bibliotece na Płoni, zajęcia rozpoczęły się lekturą opowiadania „Papierowa kłótnia na choince” ze zbioru „Gwiazdkowe opowieści” Doroty Skwark a następnie uczestnicy wykonali ciekawe ozdoby choinkowe- renifery oraz kolorowe łezki z papieru.

Biblioteka w Markowicach zorganizowała dwa spotkania. Jedno z nich, adresowane do dorosłych, było poświęcone wyplataniu ozdób świątecznych z wikliny papierowej.

– Czytelniczki z zapałem podeszły do zadania. Pierwsze próby wychodziły nieco koślawe, ale tylko ćwiczenie czyni mistrza, więc już za drugim podejściem, osiągnęliśmy pożądane rezultaty. Choinki, dzwonki, szyszki i wianki będą z pewnością tegoroczną ozdobą mieszkań i domów uczestników warsztatów – mówi Ewa Bedrunka, kierownik biblioteki w Markowicach.

zajęcia

Warsztaty odbyły się także na Brzeziu, gdzie uczestnicy wykonali kartki i ozdoby świąteczne na podstawie książek Joanny Tołłoczko „Quilling”, Zabawy plastyczne dla dzieci” oraz Anny Krac „50 prac ręcznych na zimę”.

Wszystkie książki, wykorzystane w trakcie warsztatów, można wypożyczyć w oddziałach i filiach raciborskiej biblioteki.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu