warsztaty

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Ferie z biblioteką: Baśniowy Świat Walta Disneya

warsztatyRuszyły Ferie z biblioteką! Od poniedziałku, przy Kasprowicza 12 dzieci uczestniczą w bezpłatnych zajęciach animacyjnych a także warsztatach z robotyki LEGO oraz modelowania przestrzennego i druku 3D.

Myszka Miki i Dory to bohaterowie dwóch pierwszych spotkań w bibliotece. W ramach zajęć dzieci wykonały m.in. Aleję Gwiazd Walta Disney czy dno oceanu z wykorzystaniem techniki origami, kirigami i przy użyciu drucików kreatywnych. Zanim jednak przystąpiły do pracy, obejrzały prezentację multimedialną poświęconą twórcy najbardziej lubianych i rozpoznawanych bajek świata. Przebojem tegorocznych ferii okazały się także czterodniowe warsztaty robotyki LEGO oraz modelowania przestrzennego i druku 3D, które od poniedziałku prowadzą instruktorzy z firmy AKTIN.

pracowniaKto nie załapał się na tę propozycję, może jeszcze wziąć udział w bezpłatnych warsztatach ze znanym rysownikiem Szymonem Telukiem poświęconych postaciom z baśni Disneya, które odbędę się w poniedziałek 23 stycznia. Zapisy w bibliotece lub pod nr tel. 32 415 35 88.

Co jeszcze przed nami? W ramach spotkań w EURECE, dzieci m.in. zaprojektują stroje dla księżniczek, odwiedzą dżunglę pełną barwnych zwierząt i zaprzyjaźnią się z dinozaurami. Biblioteka przygotowała także wycieczki: do Teatru Bagatela w Krakowie na spektakl „O krasnoludkach, gąskach i sierotce Marysi” i na wystawę klocków LEGO do Gliwic, spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką oraz Bal na Zamku Disneya, czyli finałowe spotkanie na zakończenie Ferii z biblioteką.

pracownia– To dopiero początek naszej disney’owskiej przygody w bibliotece. Bezpłatne zajęcia animacyjne przy ul. Kasprowicza 12 będą się odbywały codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 11-14. Do wspólnego odkrywania baśniowego świata Walta Disneya zapraszają także filie biblioteczne w dzielnicach: Studzienna, Ostróg, Ocice, Płonia, Brzezie, Markowice i przy ul. Żorskiej – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Szczegółowy harmonogram zajęć w bibliotece oraz na stronie www.biblrac.pl.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu