spotkanie

[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W WIŚLE

Tomasz Zimoch w bibliotece

spotkanieW niedzielę 15 stycznia gościem wiślańskiej biblioteki był znany dziennikarz sportowy – Tomasz Zimoch. Właściciel najbardziej rozpoznawalnego głosu w Polsce spotkał się z czytelnikami i kibicami, którzy przyjechali na konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dziennikarz promował i podpisywał swoją książkę pt. „Mówi Tomasz Zimoch: Panie… kończ Pan ten mecz”.

Książka jest wywiadem-rzeką, który przeprowadziła Anna Bogusz. Tomasz Zimoch opowiada w niej o swoich korzeniach, początkach pracy w Polskim Radiu, swoich mentorach, relacjach z wielkich wydarzeń sportowych i wspaniałych sportowcach. O tym wszystkim, i nie tylko, można było usłyszeć na żywo w bibliotece, a oprócz głosu była także wizja. Uczestnicy spotkania zostali oczarowani opowieścią Tomasza Zimocha, który wiele miejsca poświęcił Adamowi Małyszowi, któremu jako komentator towarzyszył od początku kariery sportowej i miał okazję obserwować jej dojrzewanie i rozwój. Liczne pytania z sali prowokowały wypowiedzi na temat piłki nożnej, afer dopingowych i wielkich pieniędzy w sporcie. Najważniejsze jednak pozostały osiągnięcia i emocje sportowe.

autorPodczas spotkania Tomasz Zimoch zaprezentował także zebrane przez siebie pamiątki z zawodów: rękawicę bokserską, piłeczkę golfową, but Zbigniewa Bońka oraz piłkę tenisową z Australian Open. Z każdym rekwizytem wiązała się ciekawa historia, ale najważniejszym okazał się słupek ze skoczni, na której Adam ustanowił rekord. Na tabliczce widnieje 138 metrów, ale skok był o pół metra dłuższy, co Adam własnoręcznie dopisał.

Po zakończeniu spotkania szybko ustawiła się kolejka po autografy. Były wspólne zdjęcia i rozmowy z Tomaszem Zimochem. Trzeba było się jednak śpieszyć, gdyż wszyscy chcieli na czas dotrzeć na konkurs na skocznię w Wiśle Malince. Dziękujemy i mamy nadzieję, że z Tomaszem Zimochem spotkamy się jeszcze nie raz.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle