spotkanie

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU. FILIA W MARKLOWICACH

Nocka detektywów w Markowicach

ZAJECIAZa nami kolejna, pełna atrakcji tematyczna nocka dla dzieci z Przedszkola nr 17, zorganizowana przez bibliotekę w Markowicach. Tym razem przedszkolaki bawiły się w klimacie detektywistycznym.

Impreza odbyła się w piątkowy, deszczowy wieczór. Mali detektywi, policjanci i miłośnicy tajemniczych zagadek spotkali się w bibliotece, aby wspólnie z Detektywem Pozytywką-bohaterem cyklu książek Grzegorza Kasdepke, rozwikłać trudną zagadkę. Dzieci miały za zadnie m.in. rozwiązać rebus i łamigłówki czy odnaleźć zaginione diamenty. Inspiracją do niektórych z zabaw były kolory tęczy. W jaki sposób zapamiętać ich kolejność? Najprostszym sposobem było nauczenie się krótkiej rymowanki „Czemu Patrzysz Żabko Zielona Na Grubego Filemona”, w której pierwsze litery słów podpowiadają nazwy barw tęczy.

spotkanie

Na koniec w nagrodę za poprawne rozwiązanie zagadek i skuteczne działania młodych detektywów, każdy z nich mógł zapisać się w pamiątkowej galerii zasłużonych. Szerokie uśmiechy na twarzach młodych Sherlocków wywołała także sesja zdjęciowa, której efekty można podziwiać w galerii na stronie internetowej biblioteki – www.biblrac.pl

sala

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu