spotkanie

[Relacja] POWIATOWA I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

W bibliotece jak na Hawajach

spotkanieW piątkowy wieczór 2 czerwca najstarsza grupa przedszkolna z Markowic po raz kolejny spędziła wieczór i noc w murach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul . Kasprowicza 12. Tym razem dzieci bawiły się w klimacie hawajskim.

Na początku uczestnicy musieli okazać paszporty i przejść odprawę graniczną. Po „wylądowaniu”, czekały na nich oczywiście wielokolorowe naszyjniki. W trakcie zabawy dzieciom towarzyszyły hawajskie rytmy, które najpierw zachęciły dzieci do tańca a później do zawodów z hula hop. Wykorzystując piękną pogodę, przedszkolaki z Markowic bawiły się także na podwórku, chodząc po linie slackline. Następnie w tropikalnym barze odbył się konkurs na wykonanie apetycznego owocowego szaszłyka oraz przyozdobienie babeczki. Przed północą uczestnicy Nocki udali się w tradycyjny przemarsz ulicami miasta, budząc pozytywne reakcje przechodniów.

zajęcia

Jednak największa atrakcja wieczoru miała dopiero nastąpić – noc spędzona w namiotach rozstawionych między regałami z książkami dostarczyła wszystkim biwakowiczom niezapomnianych wrażeń!

babeczki

noc

Obszerna fotorelacja z imprezy na stronie internetowej biblioteki www.biblrac.pl

Nadesłała: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Raciborzu