czytelnia

[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MIKOŁOWIE

Podsumowanie Nocy Bibliotek – wydanie III krajowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie

czytelniaMiejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie już po raz trzeci wzięła udział w ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Czytanie porusza”. Ogółem z przygotowanej przez Bibliotekę oferty skorzystało blisko 400 osób.

 

Już przed południem rozpoczął się XVI Mikołowski Konkurs Interpretacji Instrumentalnej, którego organizatorem było Ognisko Pracy Pozaszkolnej.

Dzieci i młodzież wzięły udział w zajęciach językowych „Angielski z Sherlockiem Holmesem”, zabawach literacko-plastycznych pod hasłem „Czytanie porusza” oraz w ramach Kina w Bibliotece dla Dzieci obejrzały bajkę animowaną. 18 dzieci spędziło w Bibliotece noc, śpiąc w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Noc umiliły im gry i zabawy oraz bajka animowana.

zdjęcia

Występ Zespołu Regionalnego „Mikołowianki” uświetnił galę finałową konkursu plastycznego „Śląski strój ludowy w oczach dzieci i młodzieży”, w którym wzięło udział 47 uczniów z mikołowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wystawę pokonkursową można oglądać w Czytelni Prasy do końca czerwca.

Dorośli miło spędzili czas z Kawiarenką Muzyczno-Literacką – swoje wiersze zaprezentowały Krystyna Pająk, Maria Gasz oraz pani Iga, z kolei Anna Oleś czytała wiersze swojego brata. Pozostali czytali wiersze Bolesława Leśmiana, a na fortepianie grał pan Andrzej Reguła.

O „Śląskich kwiotkach i zwierzętach” opowiadał Marek Szołtysek, zachęcając wszystkich do spisywania śląskich nazw związanych z fauną i florą, aby ocalić je od zapomnienia.

O 23.00 rozpoczął się seans w ramach Kina w Bibliotece dla Dorosłych, na którym zgromadziło się ponad 80 osób. Widzowie obejrzeli „Sztukę kochania” w reż. Marii Sadowskiej.

Wszystkim, którzy skorzystali z naszej oferty NOCY BIBLIOTEK serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Link do relacji (w tym film) z Nocy Bibliotek w Mikołowie z portalu MojMikolow.pl: https://mojmikolow.pl/i,noc-w-mikolowskiej-bibliotece,200274,838087.html

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie