[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

FInał lataWielki finał wakacyjnych spotkań „na co dzień i od święta” w bibliotece

1732 uczestników, 175 strzelonych bramek (w tym 5 samobójczych), 19 spotkań, 4 wycieczki, kurs robotyki LEGO, Akademia Piłkarska, Noc Łowców Duchów i GOBLIKON. Wczoraj zakończono i podsumowano „Lato z biblioteką”!

Tradycyjnie na zakończenie Lata, dzieci przygotowały dla swoich rodziców przedstawienie. Tym razem, mali aktorzy brawurowo wcielili się w role zwierząt, które postanawiają otworzyć „Leśną Bibliotekę”. Podsumowano także Biblioteczną Ligę Mistrzów w ramach której rozegrano 51 meczów. Najlepszymi Strzelcami okazali się: Łukasz Nowak (60 bramek) i Piotr Kosztyła (38 bramek) a Najlepszym Obrońcą – Michał Smotrycki. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek oraz z łezką w oku obejrzeli film ze zdjęciami z wakacyjnych spotkań w bibliotece.

Przypomnijmy, tegoroczne zajęcia odbywały się pod nazwą „Lato z biblioteką: na co dzień i od święta”. Każdego dnia uczestnicy obchodzili nietypowe święto np. Dzień Włóczykija, Dzień Czekolady czy Dzień Piegów. W ramach zajęć odbywały się warsztaty artystyczne, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, spotkania z zaproszonymi gośćmi a także wycieczki: do Świata Techniki w Ostrawie, na Ranczo w Bargłówce czy do Zabytkowej Kopalni „Królowa Luiza” w Zabrzu. Fanów piłki nożnej zaproszono na treningi w Akademii Piłkarskiej a odważnych na Noc Łowców Duchów z Marcinem Pałaszem. Odbyły się także warsztaty Robotyki LEGO oraz Modelowania przestrzennego i druku 3D a po dłuższej przerwie powrócił GOBLIKON – największy w regionie Konwent Miłośników Fantastyki, sesji RPG i LARP.

Zdjęcia ze wszystkich wakacyjnych spotkań są dostępne na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/biblrac.

 

Finał lataFinał lataFinał lataFinał lataFinał lataFinał lataFinał lataFinał lata