[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BĘDZINIE

Mikołajkowe spotkanie autorskie w Waldemarem Cichoniem

spotkanie7 grudnia Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie z inicjatywy bibliotekarzy szkolnych Szkoły Podstawowej nr 8 i nr 3 w Będzinie gościła uczniów klas I-III na mikołajkowym spotkaniu z Waldemarem Cichoniem, autorem niezwykle popularnej serii książek o kotku Cukierku.

Waldemar Cichoń urodził się w 1974 roku w Tychach. Jest politologiem, absolwentem Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wieloletnim dziennikarzem prasy lokalnej i regionalnej, który jako miłośnik czytania książek zaczął sam pisać. Największą inspiracją do pisana jest dla Waldemara Cichonia jego rodzina, synowie Marcel i Maciej oraz ukochany kot Cukierek.

spotkanie

spotkanie

Cukierek, zabiedzone i zapchlone niegdyś kocię, jest szczęściarzem, który trafił do troskliwej rodziny Państwa Cichoniów i stał się inspiracją dla Pana Waldemara. W sumie
o przygodach kota Cukierka ukazało się już 5 książek. Pierwsza była „Cukierku, ty łobuzie!’, kolejne to –„Jak się masz Cukierku?”, „Popraw się Cukierku!”, „Nie martw się Cukierku” czy też „Gdzie jesteś Cukierku?”. Z kolei na 8 grudnia zaplanowano promocję najnowszej książki autora pt. „Tam, kaj rodzom się diamenty”, która zapowiada się kolejnym literackim bestsellerem dla najmłodszych czytelników.

autograf

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie