[Relacja] BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY W ŁAZACH

ZAPRZYJAŹNIENI Z MYSZKĄ

kursChcesz posłuchać ulubionej piosenki, mieć przed oczami przepis na ciasto, szybko porozmawiać i widzieć osobę, od której dzielą cię kilometry? Nic prostszego! Wystarczy usiąść przed komputerem lub laptopem. Ale co, gdy z nich nie korzystasz? Pozostaje myśleć: „Nie ruszę, bo zepsuję”, „To nie na mój wiek”? Oczywiście, że nie!

Przekonała się o tym kolejna grupa uczestników bezpłatnych szkoleń komputerowych dla osób 50+ prowadzonych w ramach programu Polska Cyfrowa Równych Szans w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach. Można powiedzieć, że 16 stycznia 2018 r. o 10:30 zakończyła ona przygodę z podstawami komputerowego świata (wtedy odbyła się ostatnia godzina zajęć), jednak tak naprawdę ta przygoda dopiero się rozpoczęła. Teraz bez lęku, z uśmiechem na twarzy każdy z kursantów może poszerzać zdobytą wiedzę i odkrywać zasoby Internetu.

W ciągu ostatnich miesięcy grupa 7 osób raz w tygodniu spotykała się z Latarnikiem Polski Cyfrowej Równych Szans Karolem Hadrychem, który szybko rozwiewał obawy i pracował nad tym, aby każdy z uczestników zaprzyjaźnił się z komputerową myszką. W trakcie zajęć tworzyli oni pliki tekstowe, edytowali je i zapisywali, wyszukiwali informacje w Internecie, zakładali pocztę i wysyłali pierwsze e-maile, tworzyli konta na Facebooku, kopiowali dane na pendrive, zgrywali zdjęcia.

sala

Wkrótce ruszy kolejna edycja szkoleń dedykowanych mieszkańcom gminy, którzy ukończyli 50. rok życia i którzy chcą rozwinąć podstawowe umiejętności obsługi komputera. Warto podkreślić, że nie ma konieczności posiadania komputera (można korzystać z dostępnych w Czytelni Biblioteki). Można także przyjść na zajęcia z własnym laptopem i w niewielkiej grupie bez żadnych opłat nabyć wiedzę.

Nadesłała: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach

Biblioteka wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju

cele  innowacyjność partnerstwo