[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Walki robotów na finał warsztatów robotyki i programowania LEGO w raciborskiej bibliotece

ZAJĘCIAW piątek zakończyła się kolejna edycja warsztatów programowania i robotyki LEGO organizowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu. Jak budować z klocków LEGO, a przede wszystkim jak sprawić żeby to co się zbudowało ożyło, pokazał instruktor firmy Aktin.

Wyobraźnia młodszej grupy znalazła ujście w konstrukcji całego klockowego zoo z ptakami, małpami i krokodylami na czele. Nie zabrakło również miniaturowych przykładów myśli technicznej – w czasie warsztatów powstały żurawie, zwodzone mosty czy łódki. Starsza grupa przez cały tydzień konstruowała roboty z zestawów Lego Mindstorms. Zwieńczeniem ich pracy były walki na ringu, w trakcie których roboty musiały wykazać się siłą a konstruktorzy biegłością w programowaniu.

ROBOTY

– Warsztaty LEGO za nami, ale to nie koniec wakacyjnych atrakcji, które przygotowała biblioteka. Zapraszamy do biblioteki na Ostrogu i do pozostałych filii bibliotecznych na ciekawe zajęcia animacyjne od poniedziałku do piątku. Szczegóły na naszej stronie internetowej www.biblrac.pl – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu