[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU. FILIA NR 2 OSTRÓG

„Legendarny początek Lata z Biblioteką”

plakatDawno, dawno temu, za rzeką Odrą rozpoczęło się Lato z Biblioteką… W tym roku wyjątkowo – ze względu na remont w siedzibie głównej raciborskiej biblioteki – organizowane od lat zajęcia przeniosły się do Fili nr 2 Ostróg, usytuowanej przy ulicy Bielskiej 12. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, a towarzyszą im hasła Bajkowe Wtorki i Kreatywne Czwartki.

Pierwszy Bajkowy Wtorek otworzył drzwi do skarbca polskich legend i baśni. Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania złotej dziesiątki tych najpopularniejszych, w większości dobrze znanych uczestnikom zajęć, choć często w różnych wariantach.

spotkanie

Stałym punktem programu Lata z Biblioteką są zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu, ze szczególnie wyczekiwanymi rozgrywkami piłkarskimi – i w tym roku nie rezygnujemy z ruchu, mimo iż czasami przeszkodzi nam w tym deszczowa pogoda. Nie zabrakło również zajęć plastycznych, w trakcie których kolorowano plejadę legendarnych bohaterów z Małą Syrenką na czele, jak i stworzono gang zionących ogniem smoków. Wytwory tych zajęć już można podziwiać w bibliotece!

slajdy

zabawa

Zapraszamy do udziału w kolejnych zajęciach. Informacje o przebiegu akcji Lato z Biblioteką na stronie www.biblrac.pl

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu