[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Rusza Wielka liga młodych czytelników w raciborskiej bibliotece

UCZESTNICYRaciborska biblioteka nie spoczywa na laurach i przystępuje do realizacji kolejnych projektów dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pierwszym z nich będzie projekt pod nazwą „Wielka liga młodych czytelników” który zrealizuje biblioteka w Markowicach we współpracy z ZSP nr 1.

Wielka liga młodych czytelników zakłada przeprowadzenie cyklu różnorodnych wydarzeń o charakterze kulturalno-edukacyjnym i literackim. Poszczególne przedsięwzięcia będą adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkoły podstawowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. W ramach projektu zaplanowano m.in. spotkania z autorami książek dla dzieci: Wiesławem Drabikiem, Melanią Kapelusz, Wojciechem Widłakiem czy Marianną Oklejak.

– Zrealizujemy także warsztaty papiernicze i drukarskie, odwiedzimy jedną z raciborskich księgarni i zaprosimy dzieci na spektakl teatralny. Nie zabraknie oczywiście uwielbianych przez dzieci „nocek” w bibliotece – mówi Ewa Bedrunka, koordynator projektu.

Wielka liga młodych czytelników wystartuje w najbliższy poniedziałek 21 maja. Bibliotekę odwiedzi tego dnia Wiesław Drabik- autor ponad dwustu bajeczek dla dzieci m.in. „Bajki o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantury na podwórku”, „Łakomczuchy” czy „Kocich łakoci”.

logosDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.