[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Królowa polskiego kryminału otworzyła bibliotekę przy Kasprowicza

otwarcieOd piątku 16 listopada wszyscy spragnieni ulubionych lektur, sympatycy i ciekawi zmian po remoncie mogą w końcu korzystać z usług biblioteki przy Kasprowicza 12. Na razie działa co prawda tylko Wypożyczalnia Główna i Mediateka, ale i tak pierwszego dnia bibliotekę odwiedziły tłumy!

Pierwsi czytelnicy ustawili się w kolejce już przed godziną dziesiątą. Bibliotekarze w dniu otwarcia zaproponowali swoim gościom atrakcje – darmową kartę biblioteczną, prezenty dla pierwszych pięciu osób, słodki poczęstunek i oczywiście to co najważniejsze – nowości książkowe, filmowe i muzyczne! Tylko pierwszego dnia bibliotekę odwiedziło ponad 300 czytelników, którzy wypożyczyli łącznie ponad 1100 zbiorów.

– Wszystkim naszym czytelnikom dziękujemy za cierpliwość w trakcie remontu i obecność w dniu otwarcia. Przy okazji przypominamy, że księgozbiór Wypożyczalni i Czytelni Naukowej, znajdującej się dotychczas przy Rynku 12, został przeniesiony do biblioteki na Kasprowicza 12. Z powodu remontu nie działa jeszcze EUREKA- Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży. Dzieci i ich rodziców prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

galeria

Jedną z piątkowych atrakcji było rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Ciekawe okazy przyrodnicze Raciborza i powiatu” i otwarcie wystawy w zupełnie odmienionej Galerii Gawra znajdującej się na I piętrze biblioteki. Wyniki konkursu można znaleźć tutaj: https://www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/1796-ciekawe-okazy-przyrodnicze-raciborza-i-powiatu-raciborskiego-final-konkursu.html

I w końcu hit tego dnia! Miesiące oczekiwania na otwarcie biblioteki wynagrodziło czytelnikom spotkanie z Katarzyną Bondą – najpopularniejszą autorką powieści kryminalnych w Polsce, której wszystkie powieści zyskały status bestsellerów. Autorka przyciągnęła do biblioteki ponad setkę fanów ciekawych m.in. procesu powstawania kolejnych książek, wątku Raciborza w powieści „Tylko martwi nie kłamią” czy fascynacji zawodem profilera. Sporo uwagi Katarzyna Bonda poświęciła promocji czytelnictwa a także poleciła tytuły swoich ulubionych lektur. Po spotkaniu królowa polskiego kryminału długo podpisywała książki, które można oczywiście znaleźć na regałach raciborskiej biblioteki.

spotkaniespotkanie

Obszerna fotorelacja z otwarcia biblioteki na stronie www.biblrac.pl

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu