[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Czy z wombatem można się zaprzyjaźnić?

SALAFilia nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zawierciu gościła niezwykłego człowieka. Na zaproszenie pań bibliotekarek przyjechał Marcin Kozioł – polski pisarz, autor książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie promowało serię książek podróżniczych dla dzieci o wombacie Maksymilianie, który przemierza różne zakątki świata. Wykopując tunel pod oceanem dociera on do Królestwa Grzmiącego Smoka. Trafia też do Nepalu i Chin. Maksymilian podróżuje, a młodzi czytelnicy wraz z nim. Są to bardzo ciekawe doświadczenia. Ukazujące całe piękno różnych zakątków świata. Dodatkowym atutem wszystkich książeczek są zdjęcia podróżnicze i przepiękne ilustracje. Wombat Maksymilian okazuje się bardzo miłym i sympatycznym zwierzątkiem.

Marcin Kozioł wiele czasu poświęcił na przedstawienie gatunkowe samego wombata. Dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej dzieci zobaczyły jak wygląda wombat, czym się żywi i jaki tryb życia prowadzi. W bardzo szczególny sposób wprowadził ich w świat tych niezwykle sympatycznych ssaków. Była to dla nich niesamowita lekcja przyrody, geografii i literatury. Motywował, słuchał i ciekawie opowiadał.

spotkanie

Autor okazał się osobą bardzo zaangażowaną w spotkanie, mającą duże poczucie humoru. Doskonałym rozmówcą ale i osobą cierpliwie odpowiadającą na wszystkie pytania zaproszonych dzieci…a pytań było wiele…Potwierdza to ogromne zaangażowanie dzieci w spotkanie i zainteresowanie książkami.

Spotkanie upłynęło w bardzo przyjaznej atmosferze, pełnej radości i dziecięcej ciekawości. Udział w nim wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 4 z terenu miasta.