[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU. FILIA W WOJKOWICACH KOŚCIELNYCH

„Dzień Kredki i Pluszowego Misia” w Wojkowicach Kościelnych

spotkanieO tym, że dzień 25 listopada na całym świecie obchodzony jest jako Światowy Dzień Pluszowego Misia wie chyba każde dziecko. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku. Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego pluszowego misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Natomiast nie każdy wie, że 22 listopada swoje święto obchodzi „KREDKA”.

Święto to w znaczący sposób wiąże się z najmłodszymi, bowiem to dzięki kredkom mogą oni wyrazić swoje myśli i uczucia. Rysowanie w dodatku rozwija wyobraźnię, więc tym bardziej warto zachęcać dzieci do tej świetnej zabawy. Łącząc więc ze sobą te święta w filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych odbyły się dwie lekcje biblioteczne dla klas pierwszych szkoły podstawowej, których honorowymi bohaterami byli Pluszowy Miś i Kredka. W bibliotece na milusińskich czekało więc kilkanaście dużych i małych pluszowych misiów oraz ogromny Kubuś Puchatek ze swoim przyjacielem Kłapouchym.

Na początku dzieci wysłuchały historii o pierwszym pluszowym misiu. Opowiadały o swoich ulubionych misiach, nie tylko tych do przytulania, ale również o misiach z bajek, dobranocek, filmów, wierszyków czy książek. Dzieci miały również okazję do obejrzenia książek o misiach i ich przygodach, które można znaleźć na bibliotecznych półkach. Wysłuchały przygód misia Promyka z Anglii oraz misia Maju Dżi na latającym dywanie z Indii z książki „Bajki o misiach z czterech stron świata”. W tym święcie swoją rolę odegrały również kolorowe kredki, za pomocą których dzieci własnoręcznie wykonały „misiowe” i „kredkowe” zakładki do książek, kolorowały swoich ulubionych misiowych bohaterów i rysowały portrety misiów. Na zakończenie nie zabrakło również wspólnego zdjęcia z misiami z okazji tak wyjątkowego święta.

 

Nadesłała: Marzena Wacławek, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu, Filia Biblioteczna w Wojkowicach Kościelnych