[Relacja] BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY ŁAZY

KSIĄŻKOWA PODRÓŻ Z BALTAZAREM GĄBKĄ

spotkanieW Oddziale Przedszkolnym przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rokitnie Szlacheckim na dobre zagościła tradycja głośnego czytania książek przez bibliotekarza Filii Bibliotecznej nr 5 w Rokitnie Szlacheckim. W marcu rozpoczęło się czytanie nie byle jakie, bo książki Stanisława Pagaczewskiego „Przygody Baltazara Gąbki”.

W ramach akcji przedszkolaki będą spotykać się cyklicznie i słuchać o kolejnych przygodach profesora Baltazara i Smoka Wawelskiego z niesfornymi Szpiegami z Krainy Deszczowców.

Czytanie na głos rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, jest okazją do zaszczepienia dbałości o książkę i promowania wartości, jakie wnosi ona do życia. Gdy zawarta w książce opowieść nie kończy się po kilku stronach, a jest dłuższą podróżą z zaskakującymi przygodami i zagadkami, budzi ciekawość, oczekiwanie na kolejne spotkanie i ćwiczy pamięć najmłodszych.

Na taką właśnie wyprawę wyruszyliśmy, aby śledzić losy Baltazara Gąbki i tajemniczego Don Pedro, by przy okazji promować czytanie jako alternatywny dla korzystania z mediów sposób na spędzanie wolnego czasu.

Nadesłała: Bogusława Serzysko