[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Autorka „Stulecia winnych” odwiedzi Racibórz

PLAKATJest nazywana królową polskiej literatury kobiecej. Ałbena Grabowska – autorka bestsellerowej serii „Stulecie Winnych” na podstawie której nakręcono serial oraz wielu innych ciekawych powieści spotka się 24 września ze swoimi czytelnikami w bibliotece na Ostrogu.

Ałbena Grabowska – pisarka, lekarz neurolog i epileptolog, córka Bułgarki i Polaka. Przez wiele lat pisywała dla „Tele Tygodnia“, „Życia na Gorąco“, „Halo“ czy „Claudii“. Odpowiadała na listy do lekarza i prowadziła rubryki porad lekarskich. Na rynku wydawniczym zadebiutowała powieścią „Tam, gdzie urodził się Orfeusz“. Jest autorką bestsellerowej serii „Stulecie Winnych” na podstawie której w 2019 nakręcono serial w reżyserii Piotra Trzaskalskiego oraz wielu innych ciekawych powieści, np. „Lady M”, „Lot nisko nad ziemią” czy „Coraz mniej olśnień”. W 2015 wyróżniona nagrodą „Pióro“ na Festiwalu Literatury Kobiet za powieść „Stulecie winnych – ci, którzy przeżyli”.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 24 września o godz. 16.30 w bibliotece na Ostrogu, przy ul. Bielskiej 12. Serdecznie zapraszamy!