[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU. FILIA NA OSTROGU

Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu z wizytą w Portugalii

GOŚĆSaudade, fado i wino! Gościem październikowego spotkania w Klubie Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu była Silvia Zarro do Pereiro – rodowita Portugalka od trzech lat mieszkająca w Raciborzu, która opowiedziała uczestnikom o najbardziej wysuniętym na zachód kraju Europy.

Silvia Zarro do Pereiro wychowywała się w małym mieście Nazzare oddalonym 30 km od Fatimy, w którym ludzie utrzymują się głównie z rybołówstwa i turystyki. W trakcie spotkania w bibliotece zachwalała uroki pobliskich plaż a także inne piękne miejsca, które warto odwiedzić: Sintrę, Porto, Lizbonę, Madeirę, Alentejo czy Acores.

FILM

Pani Silvia opowiedziała także o miejscowym folklorze, prezentując przy tym krótki film o tańcach ludowych. Uczestnicy dowiedzieli się również, że Portugalczycy potrafią przyrządzić dorsza na każdy dzień roku. Spotkanie zakończyło się przy kawie i luźnych rozmowach… skoncentrowanych oczywiście wokół Portugalii!

26 listopada o godz. 16.30 Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu zaprasza na muzyczne wspomnienia w wykonaniu aktorów zamkowej grupy teatralnej i podopiecznych stowarzyszenia Persona pod nazwą „Niezapomniane piosenki – zaśpiewajmy razem”.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu