[Wystawa] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SOSNOWCU

„W kropli ukryte” – wystawa makrofotografii Tadeusza Łazarza

plakatOd 20 maja 2020 w Pasażu Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 prezentowana będzie wystawa makrofotografii autorstwa Tadeusza Łazarza. Ekspozycja potrwa do 29 czerwca 2020. Te niezwykle ciekawe prace można obejrzeć „przy okazji” zwracania lub wypożyczania książek w Mediatece – co gorąco polecamy! Wstęp wolny.

Wystawa „W kropli ukryte” jest zbiorem przedstawiającym niezwykłe obrazy jakie tworzą się w kroplach wody. Autor pozwala nam zobaczyć rzeczywistość często tak subtelną, że nie zauważamy jej na co dzień. Jego fotografie ukazują zatrzymane w czasie maleńkie dzieła sztuki stworzone przez samą naturę. Oglądając kolejne kadry, aż trudno uwierzyć, że wydruki nie są wynikiem komputerowej ingerencji graficznej, lecz wnikliwej obserwacji otaczającego świata i chęci utrwalenia niezwykłych zjawisk, na które w codziennym życiu zupełnie nie zwracamy uwagi.

Tadeusz Łazarz to człowiek dla którego fotografia jest wielką pasją. Poświęca jej każdą wolną chwilę. Artysta twierdzi, iż fotografia otworzyła przede nim nowe obszary dla wyobraźni i spowodowała, że ciągle szuka nowych ścieżek dla wyrażenia własnego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Fotografia pomaga mu dostrzegać coraz więcej i zupełnie inaczej. Łazarz skupia się nad szukaniem tego, co jest niewidoczne dla innych, nad szukaniem odpowiedniego klimatu, nad utrwalaniem tego, co jest ulotne, co przemija.

Czynnie uczestniczy w działaniach Chorzowskiej Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK oraz organizowanych w ramach jej działalności plenerach i wystawach. Jest członkiem Stowarzyszenia Miłośników Fotografii w Sosnowcu. Brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych oraz siedmiu indywidualnych. Utworzona ze zdjęć prezentowanych na wystawie diaporama zdobyła nagrodę Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury w VII Ogólnopolskim Przeglądzie Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK „Byłem widziałem zdobyłem”.