[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU

KALAFIOR, MIŁOŚĆ I WIRUS…, CZYLI IV OGÓLNOPOLSKIE CZYTANIE JEŻYCJADY ONLINE W BIBLIOTECE W SIEWIERZU

tekstCzy kalafior może mieć coś wspólnego z wirusem? Czy bohaterowie „Jeżycjady” zmagali się kiedykolwiek z jakąś epidemią?  By rozwiązać te zagadki, wystarczy sięgnąć po książkę Małgorzaty Musierowicz „Kwiat kalafiora”, a najlepiej zajrzeć na stronę Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu i obejrzeć interesujący i zabawny filmik, który przygotowali siewierscy bibliotekarze w ramach IV Ogólnopolskiego Czytania „Jeżycjady” MałgorzatyMusierowicz. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Korusiewicza w Siewierzu w dniu  18 czerwca 2020 roku po raz trzeci wzięła udział w Ogólnopolskim Czytaniu „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz.

online

Za zorganizowanie ubiegłorocznego czytania siewierska  biblioteka otrzymała wyróżnienie, jako jedna z 20 bibliotek, które najlepiej przygotowały czytanie „Jeżycjady”, spośród setek uczestniczących w akcji  w całym kraju.

Ogólnopolskie Czytania „Jeżycjady” zainicjowało Wydawnictwo Akapit Press i mają one na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwłaszcza książek Małgorzaty Musierowicz. Dotychczas czytania te odbywały się z udziałem uczniów z siewierskich szkół. Tym razem, w związku z panująca epidemią, czytanie odbyło się wirtualnie.

tekst

Pewnego razu do siewierskiej biblioteki zawitała  Ada, którą zafascynowała… „Jeżycjada”. Wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak do tego doszło, zapraszamy na stronę internetową biblioteki oraz na Facebooka  i spotkanie z Gabrysią, Pyziakiem, Idą, Nutrią i Pulpecją, bohaterami „Kwiatu kalafiora”, w role których wcieliły się bibliotekarki z siewierskiej biblioteki.

Nadesłała: Jolanta Jakubczyk, MGBP w Siewierzu