[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZECHOWICACH-DZIEDZICACH

Ferie 2015 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach

 IMG_0006Zimowe ferie 2015 są już wspomnieniem. Dzieciaki powróciły do szkolnych ławek. Warto jednak wspomnieć, jakie atrakcje przygotowała czechowicka biblioteka dla tych, którzy nie wyjechali na zimowy wypoczynek. Jak co roku w akcji „Zima w Bibliotece” udział wzięły wszystkie filie oraz Oddział dla Dzieci i Młodzieży.

Oddział ten przygotował niesamowite zabawy plastyczno-kulinarne. Dzieci własnoręcznie zdobiły ciasteczka, przyrządziły pożywną sałatkę owocową. W ramach zajęć plastycznych wykonywały pudełka z kolorowego papieru, podstawki pod filiżanki, igielniczki oraz puzzle. Odwiedziły również „Planszowice”, gdzie zapoznały się z różnymi grami planszowymi oraz karcianymi, a także kawiarnio-kwiaciarnię „Kamelia”, w której zostały poczęstowane pyszną gorącą czekoladą.

IMG_0012

Filia nr 1 zaproponowała swoim najmłodszym czytelnikom zajęcia z edukacji czytelniczej w dwóch grupach wiekowych – od 7 i od 12 lat oraz zajęcia plastyczne, w ramach których mogły wykonać zwierzęta i zabawki z papierowych rolek i nakrętek, a także puzzle i kartki walentynkowe.

IMG_0017 W Filii nr 2 dzieci mogły wziąć udział w głośnym czytaniu, konkursach, grach planszowych, zajęciach plastycznych pn. „Guzikowy zawrót głowy” oraz obejrzeć stare bajki wyświetlane na ścianie za pomocą rzutnika.

Filia nr 3 zamieniła się na czas ferii w „Biblioteczny Kącik Rozmaitości” proponujący różnorodne zajęcia plastyczne dla dzieci oraz „Stolik Zabaw” z puzzlami, bajkami przestrzennymi oraz grami planszowymi.

Z kolei, Filia nr 5 zaprosiła dzieciaki na „Targ rozmaitości”, a Filia nr 6 na zajęcia plastyczne prowadzone techniką Iris Folding, „Guzikowy zawrót głowy” oraz spotkanie pt. „Wielka kocia rodzina”.

IMG_0321

Filia nr 7 przygotowała cykl spotkań pn. „Oto ja – moje pasje, moje hobby”, a ponadto zajęcia plastyczne, gry planszowe oraz konkurs plastyczny i literacki.

W Ligocie-Miliardowicach dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których wykonywały koszyki z papieru, zwierzęta z waty, rybki z filcu oraz techniką orgiami, a także malowały suchymi pastelami. Natomiast w Zabrzegu dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych z cyklu „Rysujemy, malujemy”.

Miłośnicy Kubusia Puchatka z pewnością odwiedzili Filię nr 10, która przygotowała dla nich „Ferie z Kubusiem Puchatkiem”. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały Kubusiowe zakładki do książek oraz walentynkowe upominki. W kąciku malucha odbywało się głośne czytanie przygód bohatera. Dzieci samodzielnie wykonały także słodki deser. Ich starsi koledzy wzięli udział w zajęciach o czasopismach, w czasie których poznali ich rodzaje i zalety.

IMG_0810

Wszystkie te spotkania odbyły się w atmosferze doskonałej zabawy i były świetnym lekarstwem na nudę.

Nadesłała: Katarzyna Balon, Miejska Biblioteka Publiczna, Czechowice-Dziedzice