[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Biblioteczne Tai-Chi

zajecia_011Spotkanie kwietniowe w Klubie Przyjaciół Biblioteki w całości poświęcone było Tai Chi Chuan, a wszystko za sprawą niecodziennego gościa – nauczyciela Tai Chi, przyjaciela biblioteki Bogdana Marka Barabasza. Na spotkanie przybyło liczne grono Pań zainteresowanych tematem spotkania. Nasz gość w bardzo zajmujący sposób opowiadał czym jest Tai Chi i dlaczego warto ćwiczyć.

SONY DSC

„Biały żuraw rozkłada skrzydła”, „Wąż pełzający na trawie” czy „Gra na lutni” to nazwy pozycji Tai Chi, które cieszą się na świecie i w Polsce coraz większą popularnością. Ćwiczenie Tai Chi poprawia ogólną sprawność fizyczną – ruchomość stawów, elastyczność, wytrzymałość i równowagę. Spowolnione rozluźnione ruchy oraz zrównoważony oddech regulują krążenie wewnętrznej energii naszego organizmu.

SONY DSC

Bardzo ważnym aspektem jest także to, że ćwiczyć Tai Chi można w każdym wieku, bez względu na płeć czy kondycję fizyczną. Dla wszystkich tych którzy chcą poprawić swoje zdrowie i utrzymać je w dobrej kondycji jest właśnie Tai Chi. Pan Marek podkreślił iż zajęcia Tai Chi są dostosowane do indywidualnych możliwości ćwiczącego, w atmosferze pozbawionej rywalizacji, a rezultaty pojawiają się już po paru miesiącach systematycznych ćwiczeń. Na koniec, zachęcając nas do ćwiczeń pokazał kilka ruchów Tai Chi, które wszyscy przećwiczyli z uwagą i w skupieniu. „Wypychanie nieba” czy „Przenoszenie księżyca” to tylko niektóre z nich. Kolejne spotkania z Tai Chi w bibliotece planowane jest na lato. Zaproszenie na zajęcia widoczne będzie na stronie biblioteki.

Na majowe spotkanie Klubu Przyjaciół Biblioteki zapraszamy już 12 maja – będą to warsztaty z Batiku.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu