[Relacja] BIBLIOTEKA MIEJSKA W CIESZYNIE

Andersen obchodził urodziny w cieszyńskiej bibliotece

 DSC01166Rocznica urodzin wielkiego duńskiego baśniopisarza H.Ch. Andersena (przypadająca 2 kwietnia) w cieszyńskiej Bibliotece Miejskiej obchodzona jest co roku hucznie, kolorowo i bajkowo. Nocna zabawa wśród książek stała się jedną z ulubionych imprez czytelniczych dla najmłodszych, a do udziału w niej tradycyjnie zaproszeni są uczestnicy zajęć prowadzonych przez cały rok w bibliotecznym Oddziale dla dzieci oraz najaktywniejsi młodzi czytelnicy.

DSC01189Motywem przewodnim tegorocznej nocy, która rozpoczęła się 17 kwietnia, był taniec. Dlatego też mistrz Andersen zaprosił dzieci do szalonego baśniobrania w rytmie pląsów i tanecznych wygibasów. Profesjonalną oprawę taneczną Nocy zapewniła grupa młodzieżowa Fresh Crew z Fabryki Tańca G&M ART, która zaprezentowała swe umiejętności podczas inauguracji imprezy, zaś warsztaty taneczne z uczestnikami poprowadził instruktor tejże szkoły Dawid Bawor. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i pod czujnym okiem prowadzącego ćwiczyły układy taneczne, tym bardziej, iż najlepsi tancerze mogli otrzymać zaproszenie na darmowe zajęcia w Fabryce Tańca.

DSC01214

 

Oczywiście nie ma urodzin bez tortu, tak więc każdy malec z przyjemnością spałaszował urodzinowy przysmak w towarzystwie samego mistrza baśni. Podczas nocnego spotkania w bibliotece nie mogło także zabraknąć, tak lubianych przez małych bywalców biblioteki, zajęć plastycznych, podczas których dzieci wykonały elementy kostiumów tanecznych. Przyjemności zdawały się nie mieć końca – maluchy otrzymały baśniowe upominki, raczyły się wyśmienitą pizzą i uczestniczyły w nocnym maratonie bajek filmowych. Tej nocy wszystko było wyjątkowe i zanurzone w aurze baśniowej tajemnicy. Kto chce posmakować tego czaru, niech odwiedza bibliotekę regularnie – wszak za rok zapraszać będziemy na kolejną Noc z Andersenem!

DSC01230

 

Noc z Andersenem zorganizowana została dzięki hojności lokalnych sponsorów, a byli nimi: Cukiernia u Agnieszki, Firma Handlowa Wilczek Tomasz EUROSPAR, Hotel Liburnia i Piekarnictwo Róża Hojdysz.

 

Nadesłała: Biblioteka Miejska w Cieszynie