[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA W BĘDZINIE

Moja Ziemia – Czysty Świat

5„Wycięty las szumi już tylko w nas” to motto tegorocznego Powiatowego Konkursu Ekologicznego MOJA ZIEMIA – CZYSTY ŚWIAT, którego finał odbył się 28 kwietnia w będzińskiej bibliotece. W konkursie uczestniczyło w tym roku 552 osób, w tym 450 z Polski i 102 osoby z zagranicy. Spośród 487 prac, które wpłynęły na konkurs jury powołane przez organizatorów Starostwo Powiatowe w Będzinie, Urząd Miejski w Będzinie oraz Miejska
i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie wyłoniło 56 laureatów nagród
i wyróżnień w 4 kategoriach wiekowych. Zadaniem konkursowym adresowanym do najmłodszych uczestników było wykonanie pracy plastycznej prezentującej leśnego ludka.

Pracę w formie książki przedstawiającej różne rodzaje drzew oraz roślin występujących
w lasach mogli zaprezentować uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych. Z kolei młodzież gimnazjalna wykazała się imponującą wiedzą i wyobraźnią projektując architekturę krajobrazu leśnego. Interesujący się przyroda i fotografią licealiści zaprezentowali swoje pasje przesyłając na konkurs oryginalne zdjęcie zamieszkującego las zwierzaka.6Tegoroczny Powiatowy Konkurs Ekologiczny Moja Ziemia – Czysty Świat odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina i Starosty Powiatu Będzińskiego. Fundatorem nagród dla laureatów był Wydział Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Będzinie oraz Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej i Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miejskiego w Będzinie.

1Uroczystemu finałowi konkursu towarzyszył występ artystyczny przygotowany przez dzieci
z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Będzinie oraz wystawa pokonkursowa nagrodzonych i wyróżnionych prac. Zwycięzcą oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

3Nadesłała: Beata Wardęga, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie